• Muhammed Yerdelen 0541 746 4205
  • tadiatcim@gmail.com

izmir tadilat,seferihisar tadilat,urla tadilat,çeşme tadilat,ürkmez tadilat,tadilat

izmir tadilat,seferihisar tadilat,urla tadilat,çeşme tadilat,ürkmez tadilat,tadilat

merhaba,egenin incisi izmir de yaz sezonu başlamak üzere ve ev,yazlık,dairelerinizin tadilat ve onarım zamanı gelmiş demektir.
peki tadilat ve onarım işlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar nelerdir kısaca göz atalım.

Birinci Aşama: YIKIM
İyi düşünün. Tadilat işine başlamadan önce, evde birleştirmek istediğiniz odalar var mı? Herhangi bir odanın kapısını ördürüp, başka bir duvara açtırmanız işlevselliği arttırır mı? Açık mutfak kullanmak hayatınızı kolaylaştırır mı? Belki de yatak odanıza, banyoya açılan bir kapı yaptırmak isteyebilirsiniz.
Bunları iyice gözden geçirin, evde nerede yıkım yapacağına karar verin.
Ve yıkım ekibini işe başlatın.

İkinci Aşama: TESİSAT
Mevcut elektrik sisteminde yenilik yapmayı düşünüyor musunuz? Ya da yerlerde dolanan metrelerce uzunluktaki kabloların görüntüsünden sıkıldınız mı? Belki de çamaşır makinenizi yer kazanmak amacıyla banyodan çıkartsanız daha iyi olur.. Bu durumda su tesisatının da elden geçirilmesi gerekiyor.

Bunları değerlendirin ve mutfak tasarımcınızdan mutlaka elektrik şemasını alın.
Elektrik ve su tesisatçısını işe başlatın.

Üçüncü Aşama : ALÇI, KARTONPİYER ve BOYA
Duvarların alçıya ihtiyacı olabilir. Yıkım yaptırdıysanız zaten bu aşama kaçınılmaz. Kartonpiyer yaptıracaksınız ya da mevcut kirişleri, köşebent kartonpiyerle süsleyecekseniz sırada bu aşama var. Tavanlar boyanacak.
Ben duvarları kağıt kaplattığım için sadece alçı yaptırdım. Tavanlara ise iki renkli fasarit yaptırdım. Bunun için; ilk kat fasarit atıldıktan sonra, tavanlara beyaz boya uygulandı. Kuruduktan sonra farklı renkte ikinci kat fasarit atıldı. Dekorasyon olarak oldukça hoş göründüğünü söyleyebilirim.

Dördüncü Aşama : ISLAK ZEMİN KAPLAMA
Genelde yapıldığı üzere, “ıslak zemin” olarak adlandırdığımız mutfak, banyo ve tercihe bağlı olarak giriş ve antreye fayans kaplatılır.
Derz dolgusu yapıldıktan sonra, hem dolgunun kuruması hem de fayansların yerlerine iyice oturmaları için bir gün bekletilir.
İş sırasında taşların uçlarında kopma, çatlama gibi hasarlar olduysa derz dolgusunun tozu nedeniyle göremezsiniz. Bu nedenle, ustanın parasının bir bölümünü ödemeyi daha sonraya bırakın.
Derz kurusun, yerleri paspaslayın. Herhangi bir sorun varsa bu şekilde kolaylıkla görebilirsiniz.
Herhangi bir aksiliğe karşın en az 2 kutu fazladan fayans almayı da unutmayın.

Beşinci Aşama: KAPI ve ÇERÇEVELER
Boya işlemi tamamlandıktan sonra sıra iç ve dış kapıları değiştirmeye gelir. İç kapılar takıldıktan sonra, tek tek bütün kapıları açıp kapatın, kilitlerini kontrol edin, ses çıkartıp çıkarmadıklarına bakın. Gerekli ayarlamalar yapılmadan ücretini ödemeyin.
Sokak kapısı takıldıktan sonra eşik kısmında mutlaka fayans kırılacaktır. 4. aşamada, parasının bir bölümünü ödemediğiniz ustaya zaten bu aşamada ihtiyacınız var. Gerekli düzeltmeleri yapacak.
Mevcut çerçevelerim ahşap olduğu için boyatıp bir kez daha verniklettirdim. Ustalar, cam kirlenmesin diye bu işi yaparlarken kağıt bant kullanıyorlar. Boya işlemi biter bitmez bu bantları söktürtün, çünkü verniği ve boyayı içine emen bant daha sonrasında çok zor çıkıyor.

Altıncı Aşama : DUVAR KAĞITLARI
Siz eğer duvar kağıdı yerine boya yaptırdıysanız beşinci aşamadan önce olması gerekiyor.
Ama ben duvar kağıdı yaptırdığım için, takılan kapılara sıfır kaplanabilmesi açısından, altıncı aşamaya aldım. Eğer bunu yapmazsanız, kapı çerçeveleri takılırken mutlaka kağıda zarar vereceklerdir.

Yedinci Aşama : ELEKTRİK EKİPMAN MONTAJ
Seyyar bir lambayla bütün fişlerin kontrolünü yapın. Bir de prizli çalışan küçük bir alet yanınızda olsun ki, fişleri de kontrol edebilin.

Sekizinci Aşama: YER DÖŞEMESİ
Artık bütün pis işler bitti. Islak zemin haricinde kalan bölgeler için, zevkinize göre belirlediğiniz yer döşemesine geçebilirsiniz.

bunların hepsinin yanında işi kime yaptırdığınızında önemi çok fazladir,mesela dünya para verirsiniz ama karşılığında yamuk duvarlar,eksik seramikler vs.
tadilatcim.net sizlere garantili tadilat guvencesi sunmaktadır.
tadilacim.net izmir tadilat,seferihisar tadilat,urla tadilat.ürkmez tadilat, tadilat işlerinde usta ve işi bilen bir firmadır.

admin

Mesajınızı bırakın